Web o šeltii


Web o šeltii a BOM

NovinkyDlouho chystaná novinka - naše Psí škola!! :)

6.12.12 Přání o zimě bez zimy se mi nesplnilo :) a jsme pod sněhem.. V listopadu jsme s Mortíkem vyrazili na skvělý víkend s Olbramovickými kvítky do Zbraslavi u Brna. Parádně jsme si pocvičili a zakousali!
Dále jsem se zúčastnila semináře poslušnosti a stop s Martinem Pejšou, který můžu určitě doporučit. Klikr se opravdu začíná objevovat i na domácí špičce sportovní kynologie :)! Mortík na semináři neudělal ostudu a ukázal pěknou poslušnost, stejně jako na semináři předešlém. Je prostě super, jak absolutně neřeší mojí lehkou nervozitu :)) a pěkně se předvádí i za ztížených podmínek. Minulý víkend jsme si ještě pěkně zatrénovali v Lanškrouně.
Z výcvikových víkendů máme fotky a trocha z našeho kousání na Petra Šolce v Lanškrouně na videu z víkendu.
Protože nezahálíme ani doma, udělala jsem Mortovi ještě jedno video z domácího tréninku poslušnosti.
Joníček přečkal poprvé včerejšího Mikuláše díky zdejší absenci petard vpohodě a dobré náladě!:) Někdy jsem tu fakt i ráda ;)..
A abych nezapomněla, Mortíkovi přibylo 13! dalších nadějných polosourozenců.

7.11.12 O slovo už se pomalu hlásí mnou tak neoblíbená zima.. V září u nás ale proběhla ještě za krásného počasí intenzivka agility - po které dokonce přijela návštěva z Prostějova :)! Nejenže přijela, ale máme i nádherné fotky od Dáši. Tak snad bude zima letos mírná a krátká, když už se mi nedaří se teleportovat do jara :))..
Ani v říjnu jsme se nenudili a o víkendu 27.-28.10. jsem se zúčastnila s Mortem semináře s velkou osobností sportovní kynologie - Mariem Verslype. Seminář byl určitě nejen pro mě velkým přínosem (Ančo ještě jednou díky!!). A Joníček trávil tento čas samozřejmě také přínosně - u našich v Praze na pohovce!:)

26.9.12 Video z tréninku poslušnosti s Mortíkem - chůze. A abych nezapomněla, to malé belgické štěňátečko oslavilo tento týden už celé 3 roky!!!

29.8.12 Vrátili jsme se z 1. ročníku tábora Easy camp, který jsme společně s Ančou pořádali. Myslím, že se opravdu moc povedl! :)
A díky účasti Nikoly mají kluci další super fotky! Joník a Mortík.

4.8.12 Další foto-aktualizace :).. Aneb jak jsme s Joníkem minulý týden hlídali koťátko Bezinku.

31.7.12 Moc díky Nikole za krásné fotky kluků!

15.7.12 Minulý týden jsme strávili na povedeném táboře ve Švábově. Po zimní a jarní téměř půlroční pauze měl Mortík možnost kousat dvakrát denně a snad není vše ztraceno. Za velké snahy našeho skvělého figuranta Lukáše Krause to alespoň vypadalo dost nadějně. Snad i na ty stopy začneme zase chodit ;-).. Protože jsem chtěla otestovat stav naší poslušnosti učené pomocí pozitivního upevňování, přihlásila jsem se bez většího tréninku na zkoušku UPr 1. Mortík mě hodně potěšil, byla jsem s výkonem moc spokojená a mám určitě zajímavé postřehy dobudoucna. Každopádně byl skvělý pocit, že zkoušku složil v koncentraci s hodně nadšeným projevem a výkon se vpodstatě nelišil od tréninku. A hlavně, i po skončení zkoušky by rád v cvičení pokračoval :).. Takže díky Mortíku :)!

23.5.12 Tak si říkám, jestli má ještě vůbec cenu aktualizovat - jasněže ne, vím to :).. Nejvýzmamnějsí událostí minulé doby jsou Joníčkovy dubnové 7. narozeniny. Bohužel je "oslavil" ošklivým zánětem drápků, díky kterému strávil prakticky celý měsíc s košíkem na šťouravém čeníšku :(.. Obecně na tom zdravotně není nejlíp..
Pak ještě 3 denní hlídání kluků u Anči, kde podle gusta každého z nich relaxovali a žrali vše živé i neživé :-d. Mortíkovu cvičební kariéru ;) jsem v novém působišti vyměnila za domácí i zahradní kutilství, snad mi to jednou odpustí :-d. (Ne!!! No tak dobře, pokud budu moct lovit zajíce..)
Další aktualizace na sebe určitě nedá dlouho čekat, ty čtvrtletní intervaly mi vyloženě sedí :))..

7.3.12 Po dlouhé předlouhé době začínám opět aktualizovat, aspoň doufám :)).. Všichni žijeme :-d, ikdyž o "kousek" jinde. V zimě proběhla akce kulový blesk a nyní se naší přítomností může děsit Lanškrounsko. Užíváme si života naplno - šílené mrazy, tuny sněhu, poté tuny vody a další radosti. Svoje agiliťáky z Žižic jsem samozřejmě nenechala úplně napospas :) a tak se za nimi vydávám dvakrát do měsíce na tréninky do Prahy, kde mi i nadále dělají velikou radost. Kluci se na daleké cestě za civilizací :-d dostanou aspoň mezi lidi.
A jak se vlastně mají oni?? Mortíkovi 2 měsíční nicnedělání, vpodstatě i téměř nemožnost chodit na procházky, překvapivě vůbec neprospěla ;).. Joníčka občas trápí nožky, ale jinak je to pořád ta zlotřilá uštěkaná šeltička, co ráda leží na měkkém :)).. Dá se říct, že je tady hoodně spokojený, narozdíl od Morta. Přidávám fotky jako důkaz, jak si s námi mnou tak nenáviděná zima pohrávala. Přesně lokalita pro mě :-d..

20.11.11 Díky chystané změně mezinárodního zkušebního řádu jsme se neplánovaně před zimou vypravili ještě na zkoušku BH, kterou Mortík se ztrátou dvou bodů úspěšně složil. Přicházející zima mě dost děsí- ikdyž odpočinek nám neuškodí, úplně zahálet mě Mortík určitě nenechá ;-)..

7.11.11 Včera jsme s Mortíkem složili naší první zkoušku IPO 1!
Stopa v rámci očekávání, poslušnost luxusní a na obranách Mort předvedl bohužel doslova rodeo ;-).. Organizace byla super a měli jsme štěstí na výborného pana rozhodčího, který zkoušky hodnotil velice pečlivě a myslím, že takto by to mělo prostě vypadat.

26.10.11 Aktualizace údajů u Mortíka a jak to vypadá s našimi aktivitami- už bylo po dvou letech načase.. :))

23.9.11 Mortík a jeho sourozenci oslavili včera 2. narozeniny!!
Nemůžu uvěřit, že je to opravdu už dva roky, co jsem si vybrala štěstí na sto let dopředu prostřednictvím Mortíka. :) Takže prostě: "Morte díky, za to že jsi" :)). A k oslavě výročí přidávám krátké video z tréninku poslušnosti.

15.8.11 Foto, Video.
Člověk chvíli neaktualizuje a už tu máme najednou léto :)),nebo spíš podzim?!:( Když už je čas, není na stránky nějak nálada.. V uplynulé době jsem se stihla stát oficiální instruktorkou klubu agility a dokonce i inženýrkou (sbohem Suchdole!!) - takže odteď jedině inženýrka instruktorka :-D.. Na intenzivce agility v Lukové jsem měla oba kluky běhuneschopné a já jsem na tom nebyla o moc líp, ale máme alespoň krásné fotky od Dejny. A jak si vedeme na dráze výcviku? Ovšemže skvěle ;-).. Joníček se střídavě fláká a jednou za rok si spolu zacvičíme a musím říct, že mě to s ním baví víc, než kdykoliv v minulosti.
S Mortíkem jsme vpodstatě skončili s agility.. Když si zhruba potřetí na tréninku obnovil zranění prstu, zvítězila touha udržet mu zdraví co nejdéle nad posedlostí..:/ Doufám, že vbudoucnu se k tomuto sportu s jiným psem opět vrátím - holt už budu s výběrem opatrnější a asi i o poznání nudnější.. Neřízených 40 kg s 65ti cm v kohoutku nebyl na agility zcela vhodný výběr, uznávám. Při této příležitosti přikládám dvě starší videa poníka na agility :-D. První je z našich pokusů o kontrolované skoky místo pokusů o sebevraždu, druhé z nácviku zónových překážek a dvou krátkých sekvencí.
V současnosti jsem částečně překonala strach a občas agility zařadíme, ovšem jen rekreačně pro zlepšení kondice a uspokojení Mortíkovy touhy si zaběhat. Radost mi dělají moji agisvěřenci na cvičáku v Žižicích, takže smutek se dá lehce překonat.
Čemu se věnujeme nadále je sportovní kynologie a v tomto duchu jsme se v červenci zúčastnili tábora s M. Valentinem a L. Krausem v Podhradí nad Dyjí. Máme spoustu krásných fotek! Ač jsem se bála, jak letos znovu po roce obstojím se zvolenou metodikou, krom drobných chyb jsme dostali za poslušnost pochvalu (samozřejmě jako obvykle s dodatkem, že je škoda, když to máme tak pěkný, že nám to nebude fungovat na soutěžích a zkouškách):). Protože nejsem co se týče výcviku nijak zaslepená, na táboře jsem se dozvěděla více o moderních metodách používaných u nás i ve světě a jsem za to ráda. Ač jsem byla skoro přesvědčená, že v praxi se pro nás nic hodit nebude, paradoxně jsem po táboře zjistila další své nevyužité možnosti v motivaci a pochvalách a že si mohu již dovolit mnohem aktivnější přístup. Myslím, že se to na našem tréninku pozitivně projevilo a mám z toho opravdu radost. Denně jsme chodili kousat, takže Mortíček byl konečně s intenzitou celkem spokojen a stopy jsou prostě naše slabina, to víme.. Okolí i areál tábora bylo nádherné, zároveň super dovolená.
V neposlední řadě jsem měla příležitost strávit pár skvělých dní s Brhelovými na jejich táboře, za což jsem moc ráda. Poznala jsem tam i některé příbuzné Mortíka a na chvíli jsem byla na pochybách, zda jsem si neměla počkat na vrh C :-D. Neměla, protože ač se často rouhám a říkám, že další pes MUSÍ být jedině lepší než předchozí ;-d, moc dobře vím, že lepšího psa než je Mort už mít prostě nebudu. Ámen. :))!!

9.5.11 Jaro si užíváme naplno ;-), ikdyž z našich ne/aktualizací se tomu tak nezdá.. Se střídavými neúspěchy trénujeme agility, poslušnost, obrany, dokonce i stopy (jasněže jen občas :-d). Nepodařilo se mi ujasnit si priority a tak se zrovna nejvíc věnujeme tomu, co nám aktuální den/týden jde nejvíc - super, že ?!;-) Mortík je skvělý, ale to nestačí :)). I tak je to fajn a snad se mi vše bude vbudoucnu hodit a pak to s dalším maliňákem bude už fakt na úrovni :-)).. V současnosti se hlavně modlím, aby se dortíkovi vyhýbaly další zranění a mohli jsme zase cvičit jako dřív. Na rajčeti přibyla fotogalerie z našich jarních tréninků agility.
Mladý pan Joníček oslavil v dubnu své již 6. narozeniny!! Do dalších let mu přeji krom zdraví spoustu žrádla, příležitostí žebrat a válet se v posteli. Dostal i krásný dar od Anči - tajemnou hrající krabičku :-D, fotky z oslavy obohacené o pár fotek z agi zde.
Ještě musím zmínit skvělý relaxační pobyt v Litomyšli, který jsme celý strávili překvapivým programem - studiem patologie psychických poruch (sledování reality show), jídlem a válením se. Protože do tohoto scénáře moc nezapadá přítomnost Mortíka na témže místě :-D, musím vysvětlit, že to nebylo z naší lenosti, ale vzhledem k indispozici jedné jeho chůdy - což změnilo scénář z výcvikového na rehabilitační..

12.3.11 Máme další video z obran. Moc za něj děkujeme seahawk.cz. Mám z Mortíka opravdu radost :)!

26.2.11 Škola mě bohužel zaměstnává víc a jinak, než bych si přála, ale co se dá dělat, snad bude líp.. Aspoň zatím přidávám nové video Mortíka z obran!

27.1.11 O víkendu čekala Mortíka premiéra v hale na tréninku agility. Zvládl to skvěle a mám i jeho první fotky ve skoku. Podobnost s jelenem čistě náhodná :)). Také máme díky Anče další video s tréninkem poslušnosti. Joníka bolí nožky, ale to ho v žebrání a válení se doma na polštáři naštěstí nijak neomezuje :-d.

11.1.11 Včera se narodila ŠTĚŇÁTKA BOM - poloviční sourozenci Mortíka v CHS Olbramovický kvítek
Kdybych mohla, neváhala bych :).

Silvestr jsme jako posledních pár let opět strávili u Anči v Litomyšli a opět skvěle. Krásnými fotkami nám udělal super dokumentaci Pavel, výběr fotek kluků zde. Mortík se osvědčil jako skvělý tahoun sáněk na kopec, bavilo ho to a byl na sebe patřičně hrdý, jak je strašně užitečný. Bohužel to pro něj mělo špatné zakončení, protože si byl dva dny za sebou schladit svojí horkou žirafí hlavu do ledové vody a tentokrát se to neobešlo bez následků. Poprvé mu bylo opravdu hodně špatně, naštěstí už je vpořádku a snad bude za pár dní vypadat opět jako pes, ne jako kostlivec..
Ještě se musím zmínit o Vánocích, kdy jsme se zúčastnili 1. ročníku Vánočního závodu v Letňanech a to v elitní a nakonec nejvíce obsazené srandakategorii :-D. Mortíkovi jsem bohužel prolosovala těžce vybojované 3. místo, tak snad příští rok ;-).. Akci jsme si i přes super nízké teploty užili a Mortík když pochopil, že dnes se kousat opravdu nejde, nesnědl nikoho jedlého. :))

2.12.10 Venku nás teď místo cvičení čekají sněhové závěje a kluci z nich mají radost, já ovšem méně.. Proto přidávám vzpomínku na slunný podzim, není to tak dlouho, ikdyž se tomu dá těžko věřit. Nádherné fotky kluků ze Suchdola od Dejny.

16.11.10 Máme první video Mortíka z obran, věk 12 měsíců, odkaz zde.
A aby to nebylo Joníkovi líto, udělala jsem konečně galerii, která ukazuje, co má rád a co mu sluší ;-)..

7.11.10 Doplnila jsem u Mortíka sekci aktivity.

29.10.10 Ve středu jsme byli s Mortíkem na rentgenech a výsledky jsou skvělé! DKK A/A, DKL 0/0 !!!
Aktualizace váznou, takže přidávám videa Mortíka i Jondy. Mortík poslušnost, Mortík agility;
Joník agility s Ančou, Joník agility

22.9.10 Mortíkovi je 1 rok!!!!!
Přejeme jemu i všem jeho deseti sourozencům do dalších let zdraví, úspěchy, ale hlavně spoustu zábavy, jak se na správné maliňáky sluší :))..
Mám v plánu povídání o našem prvním roce s Mortíkem, zatím aspoň musím poděkovat chovatelce,
Zdeňce Brhelové, za Morta i za její zájem o odchovy a za skvělou komunikaci s ní.
Díky Mortíkovi jsem konečně našla plemeno, které mi sedí téměř ve všem a které se navždy zapsalo do mého života.
A Mortík sám je pro mě splněným snem. Vím že není dokonalý, kdo také je :), ale jaký bude, to jsem nedokázala odhadnout ani v nejodvážnějších představách, kdy jsem čekala na vysněné maliňátko (snad mi Joník jednou odpustí :) ).
A protože ten první rok neuvěřitelně utekl a ze štěňátka vyrostl skoro dospělý pes, přidávám dvě vzpomínkové fotorekapitulace.
Mortíkův první rok života a Jak jsme si ho s ním užívali já s Joníkem.

11.9.10 Po více než měsíci se konečně dostávám k aktualizaci. V srpnu jsem vyjela s Mortíkem na dlouho plánovaný tábor do Slavětína u Slavonic. Celý týden jsem si maximálně užila ve společnosti Péti, Dany a Zuzky a musím říct, že tábor stál opravdu zato! Vedl ho Miroslav Valentin s Lukášem Krausem a nejen že jsem se dozvěděla spoustu cenných informací ze sportovní kynologie, ale spánkový deficit jsem vyrovnávala ještě týden poté :)).. Prostě ani o zábavu nebyla nouze. A teď k Mortíkovi. Na stopu jsme šli první dva dny a byl moc šikovný, ale chtělo by to prostě vyčarovat terény a čuchat a čuchat.. Na obranách jsme dostali hned několik tipů, na čem pracovat a snažíme se je realizovat. A poslušnost? Vidět jak Mirek a Lukáš cvičí, bylo úžasné, každému se navíc snažili pomoct s individuálními problémy. Ikdyž můj systém se tak liší, že jsem se celý týden snažila radši moc neexhibovat :-D, své jsem si z předávaných rad taktéž vybrala. Máme bohužel jen pár fotek ze "sranda závodu", kde Mort urval první místo za část poslušnost - hlavně díky své aportérské vášni a tedy i splnění cviku aport mezi buřty :)), který se stal rozhodujícím v bodování, protože buřt je buřt prostě :).. Ale jsou humorné, to zas jo ;-).. Tento tábor byl významný také tím, že po pěti letech jsem trávila celý týden bez pana Joníčka, který si užíval u Anči bez špetky studu kradení granulí pro kočky, vtírání se návštěvám a válení se v posteli. Prostě bez nás očividně trpěl..:/ :) Nakonec ještě přidávam fotky 11ti měsíčního Mortíka ze cvičáku a procházek.

3.8.10 O víkendu v sobotu proběhlo na cvičáku v Žižicích flagility - agility nejen pro flaty, Bára se ujala organizace, všichni pejsci byli moc šikovní a pěkně jsme si celý den užili. Několikrát jsem vytáhla i kluky a máme moc pěkné fotky. Dále dodávám agility video Joníka z Radarky, fotky z Radarky a výběr z Mortíkova 10. měsíce života, bohužel teď nezvládám fotit i na vycházkách, tak je to samé agi. Odjíždíme na 14 dnů na tábory, snad se vrátíme ve zdraví :)..

30.7.10 Konečně jsem sepsala reportáž z naší dobrodružné výpravy na Radarku.

22.7.10 O víkendu jsme se vrátili z výpravy na agility/military tábor Radarka :). Článek se pokusím napsat, ale protože dnes slaví Mortík a jeho sourozenci 10 měsíců (hrozně to letí a začínám se bát, že bysme za dva měsíce opravdu mohli v agility začít něco dělat ;-) ), musím přidat odkaz na fotky z Mortíkova 9. měsíce. Jsou ze cvičáku, moc se mi líbí a to ještě v napětí čekáme na nějaké foto od fotografky Dejny, které bude určitě stát za to. Z Morta se stal totiž vodní živel a Dalešická přehrada v blízkosti tábora k vyplavení = unavení Mortíka posloužila skvěle. A protože na Radarce se dostal ke slovu zas jednou Joník, i on by se měl brzy dočkat aktualizace.

1.7.10 Opožděně přidávám odkaz na video Mortíka z agi, děkujeme za něj Báře od Arta

21.6.10 Mám na to jeden den a tak na poslední chvíli přidávám fotky ještě 8mi měsíčního Mortíka. Nenechte se zmást, skoro to na nich vypadá, jakoby uměl zóny :), ale zatím se teprve začal učit vylézt na zónu a zkusit se na ní chvíli udržet žirafíma zadníma nohama :))..

17.6.10 Léto už je tady a když to konečně vypadá na víc volného času, umíráme já i psi vedrem. Popravdě vedro není vždy tou největší překážkou. Včera jsme vyrazili na cvičák a já se těšila, že konečně zas jednou budu mít natočené Mortíkovy pokroky. Jenže já míním a Mort mění. Sice jsme si trochu zacvičili, což se zdařilo natočit, ale video z agility neuvidíte. Protože žádné není :)).. Mortík totiž v odkládačce ulovil a snědl šneka, čtete dobře.. To by asi zas tak nevadilo, kdyby se jím nepřiotrávil a zbytek večera nestrávil zvracející a s pěnou u čumáku. Dneska už to vypadá celkem líp, tak snad bude labužník, který se inspiroval nejspíš ve francouzské kuchyni, vpořádku.. Slíbené video poslušnosti.

25.5.10 Tak jsem se konečně dostala k menší aktualizaci. Můj milý notebook se rozhodl, že už to s tím netem vážně přeháním a tak jsem posledních 14 dní řešila, kdo ho dokáže přesvědčit o opaku.. Snad už byl jeho odpor definitivně zlomen a aktualizace budou přibývat častěji- aspoň jednou za měsíc? ;-) Doplňuji tedy konečně fotky 7 měsíčního Mortíka a už abych nafotila zas další.. Jinak se máme všelijak, Joník má teď opravdu "štěstí" na drobné úrazy a tak nezbývá než doufat, že bude brzy líp.. Jediný, kdo je vpohodě - někdy až moc :), je Mortík. Stále nikam nespěcháme - to u nás holt nehrozí :-d, ale i tak dělá v agi veliké pokroky, občas se pokoušíme o nějaké cvičení poslušnosti, nácvik stop a obran. Jinak je z Mortíka v "osobním" životě malina jak vyšitá a tak jen zbožně vzhlížím do budoucnosti, kdy se snad! zklidní. A jaký je dál? Fotky opravdu nelžou - VELKÝ.. :-D

17.4.10 Ač se to poslední dobou nezdá, Jonáška ještě stále máme :) a slíbená aktualizace je kupodivu hotova. Jedno krátké video je z tréninku v Žižicích. Druhé z velikonoční intenzivky ve Stodůlkách, odkud máme i několik krásných fotek skákající chlupaté kuličky. Po dlouhé zimě s minimem tréninku a zdravotních problémech jsem měla strach, jak to Joník zvládne. Nejspíš ale ví, že má ultimátum a proto druhý den ani jedno zakulhání. Intenzivka s Luckou Dostálovou výborná jako vždy, navíc fajn povídání s kamarády a dokonce dorazil i gril :).. S našimi výkony ale nejsem spokojená vůbec. Ranní jumpingové sekvence ok, ale zbytek dne jsem byla naprosto neschopná koncentrace a opravdu to stálo za to. Z té části je samozřejmě video, dobře se bavte :)).. Joník díky četným opakováním nezvládal fyzicky a závěrečné rovinky už šel opravdu hooodně ztuha. S Jondou agi asi nebude nikdy jako dřív, vypustili jsme veškeré tréninky slalomu, stahování miniobloučky a prudkého zatáčení, tak snad mu to trochu ulehčí. Zato k jeho radosti přibyly tunýlky, rovinky a doufám, že se postupně zas dostane do lepší fyzické kondice a budeme se moct agi věnovat i nadále.

11.4.10 Joníček slaví 5. narozeniny!! Hodně štěstí mu přát nemůžu, to by byla provokace, vždyť to já jsem přitáhla domů Mortíka :). Ale popřeju mu hodně zdraví, to myslím potřebuje nejvíc. A dárek? Slibuju Jonáškovi VLASTNÍ aktualizaci :))..

1.4.10 Po měsíci je tu konečně aktualizace. Celý březen byl plný událostí, které dodám co nejdříve. Ale hlavně, Mortík oslavil půl roku a kde je to malé kousavé štěňátko? Váha se u veterináře zastavila na 30ti kilo, což jsem nečekala :).. Takže samozřejmě aktuální fotky "malého" Mortíka. Minulý víkend jsme strávili socializací na závodech agility v Kyjích. Největší úspěch mělo u Morta množství psů - úplně zapomněl na mojí existenci. Pohrál si skvěle a Dejna nám vytvořila krásnou dokumentaci, jsme jí za to náležitě vděční! :) A ještě stále s novinkami nekončíme, včera s námi vyrazila na cvičák Anča a tak se můžete podívat, jak se s Mortíkem snažíme začít s agility. Mortík tedy hlavně dostat se nejkratší cestou do tunelu ;-). A ještě video z pokusů o hraní si na poslušnost. Zatím cvičíme veskrze pozitivně na klikr a většinou bez povelů, takže je to opravdu jen hra :).

27.2.10 Jak malý Mortíček roste a roste i jeho elán, klesá přímou úměrou počet aktualizací :).. Minulý měsíc jsme se po zkouškovém rekreovali u Anči a chvilku jsme si tam užívali i společnosti Dejny s Babsinkou - bylo to bezva jako vľdy! Opět bohužel začala škola, takľe času je opravdu pomálu :(. Přidávám alespoň pokus o fotky 5ti měsíčního Mortíka, fo´ták spolupracuje jen nerad, takže tradičně mázlé. Na konci alba je i pár fotek z Litomyšle začátkem měsíce a je vidět, že Mortík opravdu zase vyrostl. Joník vyměkl a občas už se ho i dotkne, aniž by musel jít zvracet..;-)

31.1.10 Ve fotogalerii najdete fotky 4 měsíčního Mortíka. A co se za minulý měsíc naučil nového? Radost mám z toho, že se venčí spolehlivě venku, vydrží chvíli sám doma, aniž by se proboural k sousedům a taky se začal moc rád mazlit - příjemná změna od neustálého kousání. Jinak samozřejmě "cvičíme" - hrajeme si a obecně mi oba psi hrají na nervy :)..

29.1.10 Se slabým měsíčním zpožděním jsem dodala povídání o letošním Silvestru, na jehož konci najdete i odkaz na fotky, samozřejmě psí :)..

15.1.10 Jak je vidět, nestíhám, ne že by na tom měli podíl pejsci, že Mortíčku ;-). Samozřejmě za to může jen a jen škola. Prožili jsme tradičně skvělý Silvestr, podrobnosti dodám brzy - vážně! Z Mortíka se stal velbloud, ale pořád lepší než kostlivec, konečně už se člověk nenapíchne na žebro, popřípadě kyčel, když se o něj Mortík otře. Napadlo spousta sněhu, dokonce nás vyzval městský rozhlas, ať jdeme odklízet a nevyjíždíme s auty :-d! Mortík je se svými chůdami nadšen, Joník zapadá a já už chci jaro, ať zas můľeme začít něco dělat. Ne že bych se do toho hrnula ;), ale Joníčkovi nečinnost vůbec nesvědčí, jak psychicky, tak hlavně na nožičky.. Takže zatím aspoň pár sněžných fotek.

Přejeme Vám krásné Vánoce a šťastný nový rok 2010!!
PF 2010

22.12.09 Mortík a jeho sourozenci dnes slaví 3 měsíce, takže v profilu přibylo aktuální foto, Mortík prostě roste a roste :).. Fotky z venčení ve sněhu s oběma pejsky najdete ve fotogalerii. Mortík už se naučil celkem spát, takže radost největší, učíme se různé věci, ale venku se dá jen běhat, protože jinak bysme nejspíš přimrzli. Joník má stále pocit, že nic horšího už ho potkat nemohlo - petardy, blížící se Silvestr a Mortíček k tomu ;-)..

14.12.09 Minulý týden jsme se vydali socializovat Mortíka přímo do centra Prahy. Musím říct, že jsem byla opět příjemně překvapena. Jediné, co ho trochu vyděsilo, byli dva cizinci, kteří ho obdivovali - tak afektované lidi asi ještě neviděl :).. V nákupním centru se pěkně prospal a nakonec se mu i eskalátory zalíbily tak, že nejen vystupoval a nastupoval bez pomoci, ale i mě na ně radostně táhl, že si je ještě podvacáté zopáknem :)).. Zde je dokumentace. A protože se neflákáme, byli jsme si už i cvičně našlápnout tři pachové čtverce. Mortík hned pochopil - jak jinak :), o co jde a čuchal by a čuchal. Jestli se vám zdá, že jsem z Mortíčka hotová, tak jsem, všechna štěňátka jsou totiľ megašikovná (než je pokazíme), tak si to musím užít ;-).. A aby nechodily stížnosti, že o Joníkovi ani zmínka :-D, tak Jonda má velice špatné období - naopak od radujících se prodejců pyrotechniky..

5.12.09 Anča nafotila v Suchdole Mortíkovu hru s oříškem a tak máme fotky desetitýdenního trhače :). Jinak se Mortík úspěšně socializuje a já jsem z něj jak jinak než nadšená a to stále víc. Jediné, co bych ocenila, kdyby se naučil někdy spát - třeba v noci, ale snad se k tomu taky jednoho dne dopracuje!

3.12.09 minulý víkend jsme využili k socializaci Mortíka na pejsky, kteří chodí ke mně do Vestce na agility. Kde jinde taky krom Joníka sehnat před druhým očkováním zdravé a k tomu hodné pejsky, které by mohl Mortíček potrápit.. Kromě socializace si Mortík vyzkoušel agility :) a jak se mu dařilo, můžete vidět na pěkně zpracovaném videu od Domči. Děkujeme!

1.12.09 do fotogalerie Mortíka přibyly fotky jeho rodičů, sourozenců a malinkého Mortíčka ještě v chovatelské stanici. Do odkazů jsem taktéž přidala odkaz na chovatelskou stanici Olbramovický kvítek, odkud Mortík pochází.

29.11.09 a je tu první galerie Mortíčka! :) Všechny fotky jsou mázlé, ale nedivte se, foťák se mnou nespolupracuje a Mortík se moc hejbe.

28.11.09 snahy o začlenění Mortíčka do stránek :).. A my se začleňujeme do Mortíčkova světa, který se sestává z hraní si, kousání všeho okolo a prudění Joníčka. Doufám, že fotogalerie bude co nevidět.

21.11.09 Konečně je to tady!! :) Po nekonečném čekání se naplnila funkce názvu nového webu (shelma=sheltie,malinois) a naše minismečka se rozrostla o maliňáčka, jímž se dnes slavnostně stal Blessant Olbramovický kvítek! Info doplním co nejdříve, koho by zajímalo víc, najde na stránkách CHS Olbramovický kvítek.

31.10.09 Po delší době jsem se dostala k aktualizaci, ne že by se u nás nic nedělo, dá se říct, že právě naopak. Z rodné Prahy jsme přesídlili do Kralup a v nejbližší době ještě změny neskončí :). Co se týče agility, tak moc dobré zrávy nemám. Do výsledků jsem přidala sice dva celkem pěkné, ale více se dočtete v tiskovém prohlášení :)).. Naopak se ale těším ze svých prvních trenérských úspěchů :), Domča s Danym se závody teprve začínají, ale jde jim to parádně. To mě vede k sdělení, že náš cvičák agility se přestěhoval do Vestce, více zde. Slibuji, že další novinky na sebe nenechají tak dlouho čekat.

10.9.09 fotky z výpravy náčelníka Rudého Býka na Šumavu a zatoulané video táborového závodu z Loun

2.9.09 trochu se zpožděním jsem dodala fotky z Opatovic, dále jsme se 22.8 zúčastnili jumpingového s peciálu v Lysé. První vlaštovka opravdu bohužel jaro nedělá :), byla jsem docela hodně zklamaná. Joník opět hledal straąáky, navíc se jako dost dalších psů měl problém adaptovat na standardní 3x3 cm skočky, shazoval a byl z toho mimo, aby ne, tohle nezná. Fotografie z Lysé zde, výsledky.

18.8.09 jak jsme dopadli v Opatovicích, najdete v Závodech. Joníček startoval pokaždé vystresovaně a pár překážek to vypadalo, že to radši zabalí, ale pokaždé se srovnal a cílové rovinky běhal už takřka tréninkovou rychlostí!!
14.8.09 o víkendu jsme zkusili prověřit Jonáškův aktuální psychický stav ohledně závodů v Opatovicích. Pokus dopadl vysoko nad očekávání, snad to takto půjde i nadále. Výsledky dodáme, až budou zveřejněny na internetu.
5.8.09 videa z tábora LVT Léto s Lassií 2009 v Lounech
4.8.09 spuštěny Jonáškovy nové stránky!!!Copyright © 2009 carnivora