Web o šeltii


Web o šeltii a BOM

Aktivity


Sportovní kynologie

Poslušnost
Mortík je prvním psem, se kterým jsem uskutečnila plán pracovat při výcviku poslušnosti výhradně metodou pozitivní motivace a určitě nebude posledním!
V určité fázi jsem si nebyla jistá výsledkem, ale projev a rychlost přišla sama brzy se získáním jistoty, jak už to ve výcviku pomocí pozitivního upěvňování bývá. Mohu říct, že jsem s výsledkem opravdu spokojená.
Poslušnost v jeho provedení je nyní ať už v tréninku, nebo na zkouškách rychlá a přesná, s temperamentním projevem. Cestou tohoto systému tréninku se dává více a více lidí (i těch nejlepších týmů soutěžících v IPO), což je skvělá zpráva!!
Video 1 a Video 2 podzim 2012
Stopy
Stopy pro nás byly obtížnou součástí (hlavně díky nedostatku terénů v blízkém okolí). S Mortem jsem začínala metodou pachových čtverců, která se mi osvědčila. Mortík má díky svém temperamentu sklony k nežádoucí rychlosti vypracování stopy. Navíc měl odmala problémy s příjmem jakékoliv potravy a žádný pamlsek nebyl zajímavější než stopa. Nyní už občas stopy v jeho podání vypadají k mé spokojenosti.
Obrany
Obrany jsme trénovali zhruba od Mortových 7mi měsíců s figurantem Lukášem Krausem. Mortík má do kousání obrovskou chuť, kterou je třeba vyvážit ovladatelností a je jí tedy často více než samotného kousání. Jeho odhodlání a razance v kombinaci s nynější snahou spolupracovat a nově nabytým sebeovládáním mi dělá ohromnou radost!
Video březen 2011.

Agility

Mortíka jsem si pořizovala s vědomím, že pokud bude zdravotně ok, bude pro nás agility aktivitou číslo jedna.
Dá se říci, že od jeho dvou měsíců jsem postupně pro tento sport budovala u Morta základy. Do roka jsme pracovali na odložení, tunelech a zóně na kladině.
Krátce poté, co jsem Mortíka začala učit skákat, se bohužel potvrdilo, čemu jeho nemalá velikost, stavba těla a váha nasvědčovala. Ikdyž nás oba tréninky opravdu naplňovaly, po několika smolných zraněních jsem se rozhodla ustoupit ze zvoleného směru a odsunout agility z našich aktivit do pozadí.. Mortíkovy skokanské schopnosti se sice tréninkem začaly postupně zlepšovat, ale až příliš často uklouznutí nebo chyba odrazu v kombinaci s jeho nadšením, váhou a snahou zdolat překážku správně, končila karambolem..
Ukázka našeho snažení.Copyright © 2009 carnivora