Web o šeltii


Web o šeltii a BOM

Agility


Agility

Agility se věnujeme od června roku 2006. Začínali jsme pod vedením Evy Bukričové v KK Komořany, poté jsme se přesunuli k Martině Podešťové do FM Narya Praha. Právě díky Martině jsme v běhání postoupili dál, hlavně co se techniky a vůbec stylu týče. Pokud jsme vyrazili na intenzivku či tábor, určitě to bylo k Martině Konečné, Lucce Dostálové, nebo Ivaně Patákové a určitě jsme si to skvěle užili.
Se závody v kategorii SA jsme začali v roce 2007, nejlépe jsme dopadli v sezóně 2008 - přestup do A2, A3 a obhájení této kategorie, umístění ve Psu roku small 18/297. Bohužel Jonáškova fobie ze střelby a bouřek se nám stala osudnou a tak stačily jedny závody s bouřkovou kulisou a u Jonáše v závodním prostředí nastaly velké problémy. Proto jsem se v roce 2009 po pokusech o nápravu a Joníkových začínajících zdravotních problémech rozhodla závodění ukončit.
Rok 2010
Joník agility stále miluje, ale vzhledem k jeho zdravotním potížím trénujeme jen omezeně a dá se říci rekreačně. Technika, rychlost a našeho sehranost je už pryč, ale Jonášek si i tak užívá každou chvíli na parkuru a já doufám, že ještě dlouho bude.

Zkoušky: A1, A2, A3


Poslušnost


Poslušnost

Jako pro bývalou majitelku německého ovčáka pro mě bylo cvičení poslušnosti s Joníkem jasnou volbou ;). Jonáška to velmi bavilo a šlo mu to, ikdyž velkou překážkou nám byla jeho získaná reakce na střelbu..
Poslušnost jsme cvičili v Praze - Suchdole, poté v ZKO Jižní Město. Složili jsme několik základních zkoušek a další náš vývoj skončil kvůli nemožnosti skládat zkoušky se střelbou, obtížnému dojíždění za terénem vhodným na stopy; roku, který jsem se podílela na kurzech poslušnosti pro veřejnost a nezbývala síla na cvičení s Jonáškem :), v neposlední řadě mé lenosti a vytížeností v agility. Kdo ví, třeba se ještě na stará kolena k poslušnosti vrátíme, třeba ve formě obedience, ale spíš už nechám Joníka povalečem, zaslouží si to ;-).
Zkoušky: ZOP, ZZO, ZPU-1, BHCopyright © 2009 carnivora